Bilgisayarda Android Oyunları Oynama (Resimli Anlatım) Google

Oyun, Teknolojik Haberler, Yazılım Kategorisine Admin Tarafından | Çarşamba, Mart 28th, 2012 Tarihinde Yazılmıştır 29 yorum
Reklamlar

Android’te bulunan Angry Birds Space, Blood and Glory ve Real Racing gibi oyunları, Viber, Pixlr-o matic, WhatsApp gibi uygulamaları Windows işletim sistemli bilgisayarınızda kullanmak ister misiniz?

Geçtiğimiz gün sizlere duyurduğumuz BlueStacks App Player adlı yazılım ile bunu yapabilmek mümkün. Google Play’de yer alan hemen hemen tüm uygulamaları Windows’ta çalıştırabilmenizi sağlayan bu yazılımı nasıl kullanacağınızı merak ediyorsanız, sizler için ufak bir rehber hazırladık. Android uygulamalarını bilgisayarınızda kullanmaya hazır mısınız?

Yazılımı İndirelim

Android uygulamalarını Windows’ta kullanmak için atmanız gereken ilk adım BlueStacks App Player’ı indirmek.

indirmek için tıklayın
Reklamlar

Kurulum dosyasını indirip çalıştırdıktan sonra, bazı yeni dosyalar indirilmeye başlayacak. Kurulum tamamlanınca masaüstünüzün üst kısmında yeni bir menü açılıyor. Bu menüde mevcut uygulamalarınıza, en popüler uygulamalara, uygulama pazarlarına ve Cloud Connect ayarlarına erişebiliyorsunuz.

Masaüstünüzde böyle bir menü gözükmesini istemiyorsanız en sağdaki çarpı ikonuna tıklayıp gizleyebilirsiniz. Masüstünde ayrıca BlueStacks ve Android Apps adlı iki kısayol da oluşturuluyor. BlueStacks App Player bir kez açılınca arka planda sürekli çalışmaya devam ettiğini söyleyelim.

BlueStacks App Player’ı kurduk, peki şimdi ne yapacağız?

Kurulumdan Sonra

Kurulum tamamlandıktan sonra BlueStacks bizi farklı dillerde yazılmış bir menüyle karşılıyor. Bu dillerin arasında Türkçe olduğunu görmek bizi sevindirdi. Next tuşuna basınca karşımıza dillerin listesi çıkıyor. Bunlardan Türkçe’yi seçiyoruz.

Dili seçtikten sonra Android tabanlı bir telefonumuz olup olmadığı soruluyor. Telefonunuzdaki uygulamalarla bilgisayarınızı senkronize etmeniz için burada evet seçeneğini tıklamalısınız.

Bir sonraki adımda e-posta adresiniz ve telefon numaranız isteniyor. Bunları girdiğinizde senkronizasyon için gerekli olan PIN numarası SMS ve e-posta olarak gönderiliyor.

Kayıt olduktan sonra PIN numaranızı ekranda görebiliyorsunuz. Close tuşuna basıp BlueStacks App Player’ı kullanmaya başlayabilirsiniz.
BlueStacks nasıl kullanılıyor şimdi beraber bakalım.

BlueStacks Ana Menüsü

BlueStacks App Player’ın ana menüsü çok sade. Üst kısımda mevcut uygulamalar listelenirken onun altında ise uygulama arama çubuğu bulunuyor.

Mevcut uygulamaları çalıştırmak için ikonların üzerine tıklamak yeterli. BlueStacks’i ilk kurduğunuzda önceden yüklü bazı uygulamalar geliyor. Menünün yan kısmında ise tavsiye edilen bazı uygulamalar bulunuyor.

En alttaki siyah bantta ise Android cihazlarda görmeye alışık olduğumuz bazı tuşlar var. En soldaki ok işareti geri gitmeye, onun yanındaki ise o an çalışan uygulamanın ayarlarını açmaya yarıyor. Orta kısımda bulunan BlueStacks logolu tuş ise ana menüye geri dönmeye yarıyor.

En sağda ise BlueStacks’in ayarlar menüsüne girmeye yarayan tuş yer alıyor. Şimdi ayarların içine dalalım.

Ayarlar Menüsü

BlueStacks ayarlar menüsünde beş ana başlık var. Cloud Connect seçeneğinden bilgisayarınız ile Android tablet ya da telefonunuzu senkronize edebiliyorsunuz. Bunu ilerleyen sayfalarda anlatacağız.

Change Language ise BlueStacks’in dilini değiştirmeye yarıyor. Listede Türkçe olmasına rağmen, değişiklik yaptığımızda menülerin bir kısmı İngilizce kaldı. Bunu yazılımın henüz beta sürümünde olmasına bağlıyoruz.

Uygulama Ekleme

BlueStacks’e yeni uygulamalar eklemenin iki yolu var. İlki yazılımın ana menüsündeki arama çubuğuna istediğiniz uygulamayı yazıp aratıyorsunuz.

BlueStacks, uygulamaları Google Play (Android Market) dışında diğer uygulama mağazalarında da indirebiliyor. GetJar, Amazon Appstore ve 1Mobile gibi diğer uygulama pazarlarını da kullanıyor.

Uygulamayı arattıktan sonra açılan listede üzerine tıkladığınızda indirme işlemi otomatik olarak başlıyor. Uygulama indirildikten sonra kısayolu ana menüde çıkıyor.

BlueStacks’teki uygulama pazarlarındaki uygulamalar size yetmiyorsa, Android telefonunuzdaki hemen hemen tüm uygulamaları da bu yazılım sayesinde bilgisayarınıza aktarabiliyorsunuz. Nasıl mı?

Change Keyboard Settings’de klavyenin dilini ve tuşların dizilimini seçebiliyorsunuz. Daha altta yer alan Android klavyesi ayarlarından kelime düzeltme, tuşa basıldığında ses çıkarma ve benzeri ayarları yapabilirsiniz. Yerleşik klavye ayarlarından da bazı noktalama ve dilbilgisi ayarlarına ulaşabiliyorsunuz.

BlueStacks’te uygulamalarda bir şey yazarken bilgisayarınıza bağlı klavyeyi kullanabiliyorsunuz. Nümerik klavye kısmının işe yaramadığını belirtelim. Ayrıca AltGr ile yazılan semboller de klavye üzerinden yazılmıyor. Ekranda açılan klavyedeki tuşlara basarak da yazabiliyorsunuz.

Manage Applications ve Change App Size menüleri birbirinin aynı. Buraya girince uygulamaların ekran boyutlarını ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca yüklediğiniz uygulamaları burada silebiliyorsunuz.

Ayarları gördükten sonra şimdi sıra geldi yeni uygulamalar yüklemeye.

Telefonla Senkronizasyon

Kurulumun başlarında BlueStacks’in Android telefonunuz olup olmadığını sorup, numaranızı aldığını hatırlıyorsunuzdur. BlueStacks tarafından gönderilen SMS’te bir PIN numarası bulunuyor. Bu PIN numarasını bilgisayarınızla telefonunuzu senkronize ederken kullanacaksınız.

Senkronizasyon işleminin ilk adımı Android telefonunuza BlueStacks Cloud Connect adlı uygulamayı kurmak. Bu uygulamayı Google Play’de bulabilirsiniz.

BlueStacks Cloud Connect’i telefonuzua kurup çalıştırdığınızda karşınıza bu ekran çıkacak. Size hem e-posta, hem de SMS olarak gönderilen PIN numarasını buraya girip devam ediyorsunuz. Telefonunuzdaki SMS’lerin senkronize olmasını istemiyorsanız, orta kısımdaki kutucuğu işaretlemeyin.

BlueStacks Cloud Connect’in menüsü de çok sade. Bilgisayarınızda kullanmak istediğiniz uygulamayı işaretleyin ve üstteki Sync tuşuna basın. Yapmanız gereken şey sadece bu. Sync tuşununun yanındaki kutuyu işaretlerseniz, telefonunuzdaki tüm uygulamaların hepsini seçip tek hareketle hepsini bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

Sync tuşuna bastıktan bir süre sonra BlueStacks App Player’ın ana menüsünde telefonunuzdaki uygulamaların çıktığını göreceksiniz. Bu sayede uygulamaları indirmenize gerek kalmadan bilgisayarınızda da kullanabiliyorsunuz.

Sonuç Olarak

BlueStacks App Player’ı gerçekten başarılı bulduğumuzu söyleyebiliriz. Kullanımının epey kolay olması ve telefondaki tüm uygulamaların bilgisayara aktarılabiliyor olması çok büyük artılar. Ancak yazılım halen beta sürümünde olduğu için bazı eksiklikler de yok değil. Yazılımın bilgisayarınızı epey zorladığını da söyleyelim. Yazılım açıkken Windows’ta başka programları kullanmak biraz zor. Uygulamaların bazılarının, özellikle grafik olarak gelişmiş oyunların da yavaş çalıştığını belirtmek gerek.

Tüm bu sorunlar tam sürümde giderilecek olursa BlueStacks App Player’ın tadından yenmeyecek bir hale geleceğini söyleyebiliriz.

kaynak: http://www.techno-labs.com/1/31925/1/android-uygulamalari-pcde-.html

Bilgisayarda Android Oyunları Oynama (Resimli Anlatım), 8.8 out of 10 based on 26 ratings
Reklamlar
VN:F [1.9.20_1166]
Bu yazıya puan verin
Rating: 8.8/10 (26 votes cast)

About - Uzun süredir web siteleri üzerinde çalışan Kadir Akkaya, teknoloji, eğlence ve gündemin nabzını tutmakta tam bir uzman. Sitemizin adminliğini yapan Akkaya, sizler için haberin izini sürmeye devam ediyor.

Toplam 29 yorum yapılmış
Söz sende!

 1. ziyaretçi diyor ki:

  win 7 ultimate te çalışmıyor nasıl çalışır?

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: +2 (from 4 votes)
 2. Khantura diyor ki:

  Muhtemelen yönetici izinleriyle alakalı bir durumdur. Setup ı çalıştırırken, sağ tuş yapıp yönetici olarak çalıştır seçeneğini seçerseniz ve yükleme tamamlandıktan sonra da programı başlatırken aynı şeyi tekrarlarsanız sorun çözülecektir.

  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 3. sessiz diyor ki:

  watsapp ücretlimidir acaba taşıyıcı sms ücretleri geçerli olabilir yazıyodu kafam karıştı yardımcı olabilirmisiniz

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 4. Khantura diyor ki:

  Eğer sms göndereceğiniz kişi de whatsapp uygulamasını kullanıyorsa ücretlendirme olmaz. Fakat eğer uygulamaya sahip değilse; yani siz direk telefon rehberinizden birinin numarasına sms atmayı denerseniz standart sms ücreti kesebilir.

  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 5. qwwertyuıo diyor ki:

  graphic card hatası veriyor update falan diyor yardım

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 6. Phsebax diyor ki:

  Bende Windows 7 Ultimate kullanıyorum bende de yüklenmiyor bir türlü yönetici olarak kurup çalıştırdım yinede olmadı.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 7. ayberk avci diyor ki:

  xp de kuruyorum acılıyor fakat sadece yuklenıyor yazıyor ama hep aynı ne yapabılırım

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 8. sinan diyor ki:

  arkadaşlar grapichs update hatası alıyorum windows xp 64 mb ekran kartı ne yapmalıyım çalıştırabilirmiyim??

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 9. zafer diyor ki:

  androıd telefonum yok tabletler olan başka progam varmı

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 10. enes diyor ki:

  peki bunun için senin androidli telefonun olması şartmı ??

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: +1 (from 1 vote)
  • Admin diyor ki:

   Hayır şart değil.

   VN:F [1.9.20_1166]
   Rating: +3 (from 3 votes)
   • simps diyor ki:

    Bu program yalnız android telefonları için değil mi??? diğer telefonlarda da kullana bilirmiyiz ki ???

    VA:F [1.9.20_1166]
    Rating: -1 (from 1 vote)
    • Admin diyor ki:

     bu program telefonlar için değil pc ler için.

     VN:F [1.9.20_1166]
     Rating: +2 (from 2 votes)
     • simps diyor ki:

      evet ama telefonla baglantılı bir program yani androidimiz olmazsa kullanamıyormuyuz?

      VA:F [1.9.20_1166]
      Rating: 0 (from 2 votes)
     • Admin diyor ki:

      hayır telefon ile bağlantı kurmanız şart değil olmadan da kullanabilirsiniz.

      VN:F [1.9.20_1166]
      Rating: +3 (from 3 votes)
     • simps diyor ki:

      lütfen cevaplarmısınız

      VA:F [1.9.20_1166]
      Rating: -1 (from 1 vote)
     • Admin diyor ki:

      anlatım yukarıdaki yazımızda mevcut.

      VN:F [1.9.20_1166]
      Rating: +1 (from 3 votes)
     • hikmet diyor ki:

      admin program sayfa açılıyor ama hep yükleniyor diyo yüklenmedi bir türlüü

      VA:F [1.9.20_1166]
      Rating: 0 (from 0 votes)
 11. simps diyor ki:

  peki nasıl kullanıcağız??benim telefonumda google playstore yok.ben uygulamaları oyunları PCye nasıl indiririm??

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 12. isimsiz diyor ki:

  beyler bn yükledim ama uygulamayı acıyorum yükleniyor diyor ve acılmıyo 1 saat bkledime ramen acılmadı

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 13. ekn diyor ki:

  merhaba, 2 saattir yükleniyor diyor ama hala açılmadı kurulmadı ne yapmam gerek?

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 14. keyframs diyor ki:

  Error 25000. an error message asking for updated video card closing

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 15. Yasin diyor ki:

  Admin en az 15 defa yüklemeye çalıştım hepsinde ekran kartını güncelleme istiyor.
  ekran kartımın en güncel sürümünü indirdim kurdum yine aynı hatayı alıyorum.
  en başta “LoadLibrary failed with error 998: Bellek konumuna geçersiz erişim.” Hatası çıkıyor Tamam Diyince ekran Kartı Hatası Alıyorum.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 16. ByRoMaNTiK diyor ki:

  Mavi Ekran Çıkıyor Yükleniyor Diyor ama yüklenmiyor. 3 saat oldu hala Öyle diyor…

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 17. ttttt diyor ki:

  admin 2 gb ram istiyor. bunları yazsanızda insanlar neyi indirdiklerini bilseler demi.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 18. ugo diyor ki:

  Virtualbox ve ekran kartınızı kontrol edin yüklü olmayanları yükleyin

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 19. tamer diyor ki:

  Programı yükledim ve çalışıyor, ancak telefondaki MENÜ, GERİ ve ORTA tuşun klavyedeki karşılıkları nedir acaba ? Bu konuda bilgi var mı ?
  Teşekkürler.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 20. aydın a diyor ki:

  bende hata veriyor ve ” BlueStacks installation failed ” diyor admin ne yapmalıyyım

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Yorum yaz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Dissertation research problem statement
Essay on my summer vacation in hindi
Etymology essay
University of chicago admissions essay help
Thesis of master degree
Design dissertation proposal
High cost of college education essay
Alzheimer's disease essay paper
Assistance with dissertation papers
Master thesis strategy
Buy essay plan
An example of a dissertation literature review
Engineering phd thesis writing
Buy an resume online
Do all cvs need a cover letter
Customer service essays
Diving bell butterfly essay topics
Dissertation writing service review
Capital punishment essays
Abstract for research dissertation
Writing self assessment essay
Thesis for master degree